Kodėl?

šiandien klausau – nieko, nes ausinės sugedo, bet klausyčiaus gagsta repo ir placebo

Vakar kai parašiau apie tuos stereotipus kuriančius vienodus holivudinius filmus , mano galvoje labiau išsiplėtojo dar viena captain obvious stiliaus idėja. Kas gi įvairius stereotipus maitina? That’s right – žmonės. Kad nebūtų per daug teoriška ir išsiplėsta, paimsiu tokį paprastą ir akivaizdų pavyzdį – kaip žmonės atrodo.

Jei žmogus iš degančio namo išgelbėja kačiuką ar sukelia kitus prieš blogą sistemą, ar naktį miške vejasi vagį ar panašiai, sako “drąsu”. Tuo tarpu į google įvedus “drąsus derinukas” radau štai ką, o “drąsi apranga” – šitą. Tokios tokelės. Aplink labai daug ašarų kaip kažkas gražu, bet “aš taip pasidaryti neišdrįsčiau”. Kai kas nedrįsta vienas kopti į kalnus, kai kas – žaliai nusilakuoti nagus ir nusidažyti plaukus trim spalvom. Kiekvienam savo. Jei primetant kad šita baimė pagrįsta visuomenės nuomone tai tada manau viskas gerai – man irgi būtų svarbu ką apie mane pagalvos 1000 nepažįstamų žmonių pamatę mane gatvėje (ai palaukit, ne, nebūtų). Bet jei vis tik kažko labai jau norit, bet vis dar nedrįstat – parašykit klausimą į žurnalo madų skiltį su formuluote “ar galima nešioti tą ir tą” – tikrai nebūsit išskirtiniai, tokių ten pilna.

Šiaip per daug nebesismulkinant, ką noriu pasakyti tai kad žmonės per retai užsiduoda sau klausimą “kodėl?”. Kai vakar rašiau “nesusiformavusios asmenybės” tai tokius ir turėjau galvoj, kuriuos vietoj jų pačių suformuoja filmai, žurnalai ir aplinkinių nuomonė. Literally, nesuprantu, kaip taip galima spakainai kažkaip elgtis (nesielgti) kaip nenori (nori) by default ir net nesusimąstyti kodėl ir kas pasikeis jei nustosi tai daryti. Maitina maitina tuos stereotipus ir gyvena sau ilgai ir nelaimingai. Waste of space.

Reiktų kažkokio outro, bet kad nėra ką ir pasakyti. Jei kažkam iš tų medijos pavergtųjų perskaičius šį įrašą krumpliaračiai smegenyse pradėjo suktis tai gerai. Ačiū ir iki.

P.S. Taip mėgsta baisėtis sovietiniu laikotarpiu, kur visi buvo vienodi, kad iš to pasibaisėjimo patys stengiasi daryti viską, kad tik neišlįstų iš leidžiamo vienodomo nuokrypio.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s